Letošní rok se ponese ve znamení roušek a ekologických reklamních předmětů

Stejně jako ve všech odvětvích, i ve světě reklamních předmětů se mění trendy. Zatímco v uplynulém roce se pozornost upnula na reklamní bloky a propisky, jelikož papírnictví byla zavřená a jednalo se tak o reklamní předmět, který skutečně bude využit a díky tomu bude efektivní, letošní rok se ponese v trochu jiném duchu. Jelikož stále převládá pandemie koronaviru, velký zájem bude stále o roušky s potiskem, na které lze natisknout prakticky jakékoliv logo nebo jakýkoliv motiv. Kromě roušek se však pozornost upne na ekologické reklamní předměty.

Už je tomu nějaký ten pátek, co se svět více zajímá o to, jakou stopu na naší planetě zachová. Stále více se apeluje na to, aby tato stopa byla co nejmenší a abychom se snažili žít v opravdu ekologickém duchu. A společnosti chtějí jít svým zákazníkům příkladem, proto se nezdráhají a do ekologických reklamních předmětů skutečně investují.


Reklama z přírodních materiálů

Samozřejmě ne všechny společnosti do reklamních předmětů investují. Pokud jim však tento typ reklamy dává smysl, nezdráhají se investovat právě do přírodních produktů, na které natisknou logo společnosti nebo její název či motto, kterým se na trhu prezentuje. Obvykle se jedná o papírové tašky, které jsou z pohledu ekologie daleko lepší variantou než tašky plastové. Také se místo klasických plastových propisek investuje do recyklovatelných alternativ, jež fungují naprosto stejně, jen jsou k životnímu prostředí trochu šetrnější.

A nesmíme zapomenout ani na bambusové produkty. Bambus jako takový je velmi využívaným přírodním materiálem podobně jako bavlna, ze které se vyrábí například tolik populární tašky, jež nahrazují jak papírové, tak plastové alternativy.

Když reklamní předměty, tak z materiálů z obnovitelných zdrojů

Jinými slovy při výrobě reklamních předmětů letos bude hrát roli fakt, jestli jsou předměty vyráběny z materiálů, jež pochází z obnovitelných zdrojů. Tím se výrazně omezí dopad naší činnosti na životní prostředí a přihodíme tím daleko více let do vínka naší planety.