Čtyři podoby reflexních reklamních předmětů, které vám mohou zachránit život

Už je tomu několik let, co se uzákonilo, že chodci a také cyklisté, kteří chtějí jít v noci po neosvětlené silniční komunikaci, musí jít vidět, tedy musí mít jinými slovy reflexní prvky. Do té doby počet nehod, kdy se srazilo auto s chodcem, který šel v tmavých věcech jako neviditelný po neosvětlené silniční komunikaci v noci, neustále rostl. Takové nehody měly bohužel tragické následky, proto se zavedlo, že reflexní prvky budou povinností a zároveň nezbytností každého chodce, který se chce během noci promenádovat po neosvětlené silniční komunikaci. Zejména v létě je třeba tuto nutnost připomenout.

Jelikož léto venku opravdu vládne a lidé neustále chodí z festivalů, diskoték nebo z grilovacích večírků za tmy domů a často právě pěšky, je třeba opět apelovat na to, aby se reflexní prvky nezapomínaly doma. Abyste si však nemysleli, že vám reflexní prvky, z nichž lze vykouzlit i reklamní předmět, budou kazit outfit, prozradíme vám jejich čtyři nejčastější podoby.

Reflexní vesty

Na reflexní vesty si zkrátka vzpomene každý, když se řekne “reflexní prvek”. Jenže toto je nutnost hlavně pro řidiče, kterým se něco porouchá. Reflexní vesty opravdu nemusíte nosit tehdy, kdy jdete z večírku nebo velkého mejdanu. I když by vám bezesporu zachránily život, jelikož byste v nich byli nepřehlédnutelní.

Reflexní samolepky

Populární jsou zejména reflexní samolepky, které nejčastěji lepí rodiče svým dětem na jejich aktovky. Je to necitelný reflexní prvek, díky kterému však jde každý vidět.

Reflexní přívěsky

Další skvělou podobou reflexních prvků jsou reflexní přívěsky, které doporučujeme zavěsit nejen na kabelku, ale třeba také na dětský batoh. Ochráníte tak nejen sebe, tak i své malé ratolesti.

Reflexní pásky

Nejčastěji se však nosí reflexní pásky, které je možné obtočit kolem rukou, kolem ucha kabelka nebo batohu či kolem tyče pod sedátkem na kole. Navíc je reflexní pásek opravdu nepřehlédnutelný.